Provozní podmínky

Provozovatel Railsformers s.r.o. (dále jen Provozovatel) serveru sRecepty.cz neodpovídá za jakékoliv případné škody, které by mohly vzniknout důsledkem použití informací na tomto serveru uvedených.

Provozovatel serveru si vyhrazuje veškerá práva ke všem informacím uvedených na tomto serveru. Jakékoliv další použití, distribuce informací je možné pouze s výslovným písemným souhlasem Provozovatele. Použití části nebo celku serveru jinak než pro vlastní potřebu je bez souhlasu Provozovatele zakázáno.

Jakékoliv zásahy do obsahu či technické podstaty serveru sRecepty.cz je bez souhlasu Provozovatele zakázáno. Právo rozhodovat o modifikacích jakékoliv části serveru sRecepty.cz má pouze Provozovatel. Jakékoliv stahování a kopírování obsahu, jako jsou recepty, fotografie receptů, ingredience, články a všechen obsah uveden na stránkách sRecepty.cz, je bez upozornění jeho provozovatele trestné a pod pokutou 100.000,- Kč. 

Provozovatel si vyhrazuje právo omezit či zrušit jakoukoliv registraci Uživatele, jestliže se Uživatel pokusil o získání neoprávněného přístupu k informacím nebo o narušení stability a chodu systému případně prováděl jakékoliv neetické činnosti s využitím portálu. Provozovatel má právo zachovávat informace o uživateli - typ zařízení, informace o všech zařízeních používané na portálu sRecepty.cz. Dále trackujeme chování zákazníka pomocí Google Analytics.

Na našich webových stránkách se zobrazují reklamy poskytované reklamními společnostmi třetí strany. Tyto společnosti mohou používat údaje (nikoli však jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní číslo) o vašich návštěvách těchto i jiných webových stránek k poskytování reklam na zboží a služby, které vás zajímají.

Chcete-li se o těchto postupech dozvědět další informace a chcete-li vědět, jak můžete těmto společnostem zabránit ve využívání uvedených údajů, klikněte zde.

Za všechna data zveřejněná na tomto serveru nese plnou odpovědnost Uživatel, který tato data vložil. To se týká zejména obrazových, ale i ostatních dat, která podléhají autorským právům. Uživatel svou registrací, resp. svým přihlášením bere na sebe závazek vkládat / publikovat data na tomto serveru pouze v souladu s právními předpisy, tj. zejména neporušit tím autorská práva jiného. Proto platí následující:

  1. Kopírované recepty nebudou zveřejňovány, navíc se Uživatel vkládající takové recepty vystavuje riziku odečtení zlaťáků či zablokování účtu. Podmínka pro vkládání vlastního receptu je i pořízení vlastní fotografie receptu. Kopírováním cizích fotografií, dochází k porušení autorských práv, a recept bude následně zamítnut. Pravidelným vkládáním neautorských receptů a fotografií, se uživatel vystavuje odečtení zlaťáků či zablokováním účtu.
  2. Zveřejňuje-li Uživatel své recepty na jiných internetových stránkách a tato díla vkládá také na portál sRecepty.cz, je povinen dopředu tuto skutečnost nahlásit Provozovateli. V takovém případě je Uživateli doporučeno vkládat příspěvky všude pod stejným uživatelským jménem.
  3. Přidáváte-li recenze k receptům ve velkém množství, každá recenze musí být originální a k věci. Pokud se bude jednat pouze o opakující se slova, hrozí smazání Vašich recenzí. 
  4. Vyzkouší-li Uživatel již zveřejněný recept jiného Uživatele, je povinen zaslat zdroj nebo autora, popřípadě může recept originálně pozměnit a zaslat jej pod svým uživatelským jménem.
  5. Nalezne-li Uživatel data porušující autorská práva, je povinen kontaktovat Provozovatele portálu sRecepty.cz.

Další důvody k nezveřejnění receptu nebo jiných příspěvků jsou tyto:

  1. Duplicita: před vložením receptu by si měl Uživatel ověřit, zda již stejný pokrm není v naší databázi. Má-li pokrm pouze shodný název, ale liší se zcela ingrediencemi či postupem přípravy, stačí jej očíslovat pořadovým číslem či název upravit. Jde-li pouze o malé obměny použitých ingrediencí či postupu, tyto může Uživatel uvést do komentářů k danému již zveřejněnému receptu.
  2. Neúplnost, nevhodnost: každý recept musí mít vypsány všechny použité ingredience a jejich množství. Postup přípravy by měl být rozepsán tak, ať mu porozumí i začátečník. Vložené fotografie musí odpovídat příspěvku.

Provozovatel si vyhrazuje kdykoliv právo na změnu "Provozních podmínek" a to bez předchozího upozornění Uživatele. Uživatel je povinen se vždy řídit platným zněním Provozních podmínek.