Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies.
Ajax-loader

Kuchařský zápisník pro Vaši dceru

A je tady opět novinka Jany Florentýny Zatloukalové: Kuchařský zápisník pro dceru. Sledujte naše ceny. Již brzy se v omezeném množství objeví i v naší nabídce!

Co je Kuchařský zápisník?

57703_mediumTento praktický doplněk ke skvělé začátečnickéKuchařce pro dceru usnadní zaznamenávánínejoblíbenějších receptů a „rodinného stříbra“.Každý si tak může snadno vytvořit svouvlastní „kuchařku pro dceru“ – a nezáleží na tom,jestli si ji chce sestavit z osvědčených receptů prosebe, nebo ji předat své dceři jako rodinný poklad avzpomínku na nezaměnitelnou chuť z dětství.
Mámin bramborový salát, nudličková polévka odbabičky, prababiččiny koláčky a čokoládová buchtakamarádky Janičky… Některé recepty jsou zkrátkamnohem cennější než ty vytržené z časopisu neboopsané z internetu. Která z nás někde v šuplíkunemá krabici nebo obálku s opravdovými poklady?Díky tomuto pomocníku jim můžete připravitdůstojný druhý život a udělat z nich součást ténejlepší kuchařky na světě – té vaší!Na stránky receptáře můžete nejen recepty psát,ale i vlepovat recepty napsané rukou vašichblízkých, fotky z vaření či rodinných oslav,zavzpomínat na kuchařské začátky i velké úspěchynebo zaznamenávat oblíbená jídla členů rodiny čidůležité události a zážitky z vlastní kuchyně i odstolu.Autorka bestselleru Kuchařky pro dceru, JanaFlorentýnaZatloukalová,doprovázíkaždoukapitolu (etudu) úvodem a receptem. Kniha jenavíc doplněna dobrými radami, jak si poradit sezákladními kuchařskými postupy, ale i jak nenaletětšpatnému receptu a jak poznat, který je dobrý.

O autorce

Jana Zatloukalová (*1975), matka čtyř dětí, bylajednou z těch dívek, které toho doma, co se týčevaření, zrovna moc nepochytily, přesto se nakonecvaření stalo jejím koníčkem. Svou kuchařkunapsala pro dcerku, která těžce onemocnělaa musela ležet v nemocnici. Z knížky původněurčené jen její dceři udělala kamarádku provšechny dívky – dcery – které, stejně jako kdysiautorka, prošly kuchyní svých matek takřkanepoznamenány.Přispívá do časopisů o vaření, provozujekuchařský blog a nedávno si otevřela BistroFlorentýna.

Všednodenní etuda

Kolik receptů na rychlé večeře potřebujete mít v zásobě, aby si nikdo nevšiml, že je opakujetestále dokola?
„Mamíííí, co bude dneska k večeři?!“Neklamná známka, že se ručička na hodinách přiblížila k šesté hodině večerní. Letmýprůzkum ledničky odhalil tři vejce a kousek tvrdého sýra. Když zalovím o dvě patra níž,možná najdu i hlávku ledového salátu. „Budou obrácené topinky!“ volám směrem, kde jsmeještě včera měli jasně rozpoznatelný dětský pokoj.Přestože se naše večery dají přirovnat k chaosu (alespoň pro náhodně příchozí), na dvě věcise mohu naprosto spolehnout: na sebe a na věčnost. Nikdo mi s tím nepomůže a zítra mě čekátotéž. A tak si hýčkám jednoduché rituály, které všem zúčastněným pomohou doputovat dopostele včas a ochotně. Poskládat děti do vany, nachystat čisté oblečení na zítřek a zajistitsběr použitého, pověsit vyprané prádlo, nasoukat děti do pyžam a seřadit je do uvítacíhovýboru pro přicházející hlavu rodiny. A zároveň a především učinit příslušné kroky, aby tov patřičnou dobu doma vonělo a bylo do čeho kousnout.Nejtěžší nebylo najít rychlou dohodu s dětmi, ale s ledničkou. Zarputile totiž odmítalakomunikovat, odpovídat na otázky a radit ohledně večerního vaření. Nejobtížnější na tomcelém totiž není doopravdy něco uvařit, ale vymyslet, co by se uvařit dalo. A tak v pondělípravidelně vařím ze zbytků jídla po víkendu, úterky máme těstovinové (ne, opravdu senebojím, že na to někdo přijde – víte, kolik je možných variací na téma těstoviny?), vestředu má hlavní roli zelenina. Nakupovat chodím jen 2x týdně a pokaždé si na to vyhradímdost času, abych si mohla v klidu vybrat z nabídky čerstvých, nikým nedehydrovaných,nezakonzervovaných, chemicky neobohacených surovin.Zatímco víkend má jen dva dny, pracovní část týdne jich má pět. Je to pět večerních jídel,která tmelí rodinu a učí děti, jak má chutnat domácí strava – to aby pak bezpečně poznaly, ažse jim někdo pokusí podstrčit ve vodě rozmíchaný a uvařený produkt chemických inženýrůz potravinového průmyslu. Škola může vaše děti naučit ledacos – vyjmenovaná i sprostáslova, velkou násobilku i deset výmluv, jak se ulít z tělocviku, ale nikdy vaše děti nenaučí, jakmá chutnat opravdové jídlo. To máte za domácí úkol vy.

Fotogalerie

Smart Press

17. 04. 2011

Jak na kynuté těsto

Jak na kynuté těsto

Každý z nás má oblíbené různé druhy dobrot, někdo snídá koblihy, croissanty, makový či jiný závin nebo obyč...
Salátové zálivky

Salátové zálivky

Právě začíná a bude pokračovat sezóna mladé a čerstvé zeleniny, která obsahuje vitamíny a nerostné látky a...
Zahušťování omáček

Zahušťování omáček

Pokud se zahušťování omáček provádí hladkou moukou, prováděla jsem to takto: po staru - mouku jsem v hrníč...
Objevte batáty

Objevte batáty

Ačkoli se hlízy batátů objevily v Evropě dříve než brambory, nijak zvláštní oblibě se netěší. Dnes se spíše...
Jak snadno oloupat rajčata

Jak snadno oloupat rajčata

Znáte to - spousta receptů počítá s rajčetem a spousta z nich trvá na tom, aby to bylo rajče bez slupky. Ta...
Jak na kynuté těsto

Jak na kynuté těsto

Každý z nás má oblíbené různé druhy dobrot, někdo snídá koblihy, croissanty, makový či jiný závin nebo obyč...
Salátové zálivky

Salátové zálivky

Právě začíná a bude pokračovat sezóna mladé a čerstvé zeleniny, která obsahuje vitamíny a nerostné látky a...
Objevte batáty

Objevte batáty

Ačkoli se hlízy batátů objevily v Evropě dříve než brambory, nijak zvláštní oblibě se netěší. Dnes se spíše...
Výživa dětí po 2. roce života

Výživa dětí po 2. roce života

Děti po druhém roce života rostou pomaleji než kojenci, zároveň tedy relativně  klesá potřeba jídla, někdy ...
Velikonoce a tradiční pokrmy

Velikonoce a tradiční pokrmy

Velikonoce jsou původně svátkem pohanským. Pohané slavili jarní rovnodennost a probuzení veškeré přírody po...

Přidat komentář

Facebook komentáře