Pečené jablečné růžičky


Když už chcete hřešit, tak občas zkuste připravit dezert i z něčeho zdravého, třeba z jablek. Chcete návštěvu překvapit něčím jiným než obyčejným štrůdlem? Připravte jim jablečné růže. Nebojte se. Vůbec to není složité. Stačí se jen držet návodu a mít šikovné ručičky.


Výtečné růže z jablek (6 růží)


  • Červená jablka - 2 ks

  • Meruňková marmeláda - 2 lžíce

  • Citron - ½ ks

  • Listové těsto - 250 g

  • Voda - 0,5 l

  • Skořice

  • Hladká mouka


Nejprve si rozpůlte jablka a zbavte se jaderníků a stopek. Pak je položte na desku řezem dolů a krájejte na tenké plátky (2 mm). Připravte si misku, naplňte ji asi do ⅔ a přidejte citronovou šťávu a plátky jablek. Misku s jablky dejte ohřát na 5 minut do mikrovlnky, aby jablíčka pěkně změkla. Plátky se musí ohýbat, ale nesmí se rozpadat. Pak slijte vodu a jemně osušte utěrkou. Budete potřebovat ještě jednu misku, do které dáte meruňkovou marmeládu a lžíci vody. Ohřejte v mikrovlnce (1 minuta) a dobře promíchejte.


Listové těsto si na pomoučeném vále rozválíte a rozkrojíte na 6 stejných pruhů (1 pruh = 7 cm). Dřív než budete pokračovat, dejte si předehřát troubu na 190 °C. Jednotlivé pruhy těsta potřete rozředěnou marmeládou a pak už jen stačí pokládat půlky jablek. Položte si pruh těsta před sebe na šířku a pokládejte plátky jablek (měsíčky) slupkou směrem nahoru. Prostě tam kde byl jádřinec směřuje dovnitř těsta.


Plátky jablek by z půlky měly přesahovat okraj těsta. Jakmile je přes sebe naskládáte po celém pruhu těsta, posypte je skořicí a přikryjte je spodním okrajem těsta a pak celé těsto stočte do ruličky. Tím vytvoříte růži, kterou pak umístíte do plechu na muffiny. V něm zůstane těsto pěkně srolované. Jablečné růžičky pečte přibližně 40 minut. Růžičky se po upečení krásně rozvinou. Před podáváním je stačí jen pocukrovat. Přejeme dobrou chuť.


přidejte na:

19. 07. 2016

Fotogalerie


Další články

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.