Proč zařadit zelený čaj do svého dne?

Už jste slyšeli o benefitech zeleného čaje? Pokud ne, tento článek je přímo pro vás. Dozvíte se jaké benefity zelený čaj má, a proč byste ho měli zařadit do svého pitného režimu.

Kvalita nad cenouProč zařadit zelený čaj do svého dne?

Než se pustíme do samotných přínosů zeleného čaje, je nutné dodat, že ne každý čaj má níže zmíněné přínosy. Důležitá je kvalita a zpracování zeleného čaje.

Obyčejný sáček zeleného čaje za pár korun vám nepřinese stejné benefity jako kvalitní, sypaný čaj, za který si sice trochu připlatíte, ale zase vám zlepší kvalitu vašeho života.

Přínosy zeleného čaje

SILNÝ ANTIOXIDANT

Zelený čaj je silným antioxidantem. Antioxidanty jsou pro naše tělo a zdraví důležité. Chrání zdravé buňky před volnými radikály a pomáhají zabránit onemocnění. Nejen, že si tělo volné radikály tvoří samo, ale v dnešní uspěchané době plné stresu, špatného ovzduší, zpracovaných a nekvalitních potravin, je příjem volných radikálů vyšší. Proto je důležité také tělu dodávat antioxidanty, které najdeme právě v zeleném čaji.

POMÁHÁ S HUBNUTÍM

Ačkoli po zeleném čaji zázračně nezhubnete, může být zelený čaj malým pomocníkem na cestě za lepší postavou. Je prokázané, že zelený čaj pozitivně ovlivňuje hubnutí. Důležitá je však také strava a dostatek pohybu.

DODÁVÁ ENERGII

Zelený čaj obsahuje kofein a pomáhá tedy také s energií. Oproti kávě, po které ucítíte rychlejší nával energie, ale také s rychlejším ústupem, zelený čaj vám dodává energii pomaleji a postupně s delším trváním.

přidejte na:
BB

19. 01. 2022

Fotogalerie


Další články

Přidat komentář