Existuje spousta druhů cukroví a jeden lepší než druhý. Každý z nás má své oblíbené cukroví, na které nedá dopustit. Pro někoho je to linecké, pro jiného rumové koule a někteří se prostě nemohou nabažit zázvorek. Jsou to takové pálivější zázvorové sušenky. Naše babičky nám říkávaly, že jsou dobré na žaludek. Recepty se ale mohou trochu lišit. Každý si je podle sebe trochu upravuje. Připravte si zázvorky raději 2 týdny předem, aby se krásně odležely. Také při jejich přípravě byste neměli spěchat. Potřebují si totiž před pečením trochu “odpočinout”.
#chefparade-siroky
Zázvor - účinky
Zázvor se doporučuje lidem trpícím kinetózou, což je nevolnost spojená s pohybem v letadle, autě či na lodi. Zázvor má protizánětlivé vlastnosti, je přírodní analgetikum a pomáhá ulevit při pálení žáhy. Používá se i při chřipce a nachlazení či ulevuje od bolesti při menstruačních křečích.
Medové zázvorky
Med - 150 g
Třtinový cukr - 90 g
Máslo - 30 g (změklé)
Hladká mouka - 350 g
Mletý zázvor - 2 lžíce
Mletá skořice - 1 špetka
Mletý hřebíček - 1 špetka
Žloutek - 1 ks
Soda - 1 lžíce (můžete ji ale nahradit práškem do pečiva - stačí ¼ sáčku)
Všechny ingredience by měly mít před přípravou těsta pokojovou teplotu. Poté ze všech surovin vypracujte těsto. Musíte být trpěliví, neboť vám příprava i válení těsta dají pořádně zabrat. Těsto se vám bude drolit, ale nemusíte mít strach. Nakonec to přeci jen půjde. Zabalte těsto do potravinové fólie a vložte jej do lednice.
Mělo by tam být minimálně hodinu, ale ideálně ho tam nechte přes noc. Na druhý den z něj vyválejte plát o tloušťce přibližně 3 mm a začněte vykrajovat vámi zvolené tvary. Upečte je při 180 °C. Stačí jen 7 - 9 minut, aby vám krásně zezlátly. Ale dávejte pozor, aby se vám nepřipálily.
#tescoma-siroky