Zázračné granátové jablko aneb Co jsme o něm nevěděli

Znáte granátové jablko a jeho zázračné účinky pro lidské zdraví?

Že se vlastně ptám, přičemž je mi jasné, že se mezi námi jistě objeví i tací, co neměli ještě tu příležitost granátové jablíčko vůbec ochutnat. Zkuste ho co nejdříve. Věděli jste, že výrazně přispívá ke snižování výskytu kardiovaskulárních chorob, redukuje pravděpodobnost vzniku osteoporózy a výrazně snižuje riziko rakoviny a pomáhá při jejím léčení? Dále účinně posiluje imunitní systém, obranyschopnost a pomáhá ke snížení vysokého krevního tlaku. Významně snižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu v krvi a funguje jako účinný prostředek pro podporu erekce. Granátové jablko se skládá ze 77 % vody, obsahuje vápník, fosfor, železo a hořčík. Dále obsahuje velké množství sodíku, draslíku a cukrů. 

Významně jsou zastoupené vitamíny B (B1, B2 a B3) a C. Obsahuje také 6 esenciálních a 9 neesenciálních aminokyselin. Díky hořčíku, sodíku a draslíku je toto ovoce velmi vhodné pro sportovce, těžce pracující a osoby s horečkou nebo pracující v horku. Antioxidační účinek flavonoidů, jež v sobě granátové jablko má, představuje hlavní léčebný a ochranný vliv na lidský organismus. Dle výzkumů bylo zjištěno, že nejméně deset z obsažených fenolických látek funguje jako přírodní prevence rakoviny prsu, prostaty a dalších nádorů.
přidejte na:
Chybí obrázek

30. 06. 2015

Fotogalerie


Další články

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.