Ananasové variace

Ananas k nám do Evropy docestoval až z Ameriky. Ve středověku se podával jen na těch nejbohatších banketech. Tohle exotické ovoce má nejen vynikající chuť, ale také výjimečné účinky na naše zdraví.

#tchibo-siroky


Zvlášť v horkých letních dnech oceníme osvěžující pochoutky. Jednou z nich může být třeba ananasový nanuk. Ananas je pro nás přínosný jako prevence astmatu nebo ke snížení vysokého tlaku díky velkému obsahu draslíku. Vysoký obsah vitamínu C, beta karotenu a enzymu bromelain, předchází vzniku  nebezpečných volných radikálů, které mohou způsobit rakovinu. Dokonce i pro diabetiky může být ananas přínosný. Některé studie ukázali, že lidi s cukrovkou typu 1, po konzumaci potravin s vyšším obsahem vlákniny, měli nižší hodnoty krevního cukru.


Grilovaný ananas

Jestliže chcete grilování něčím okořenit, vyzkoušejte grilovaný ananas, může to být báječná, netradiční sladká tečka. Navíc ananas je prospěšný pro naše trávení, zabraňuje vzniku zácpy a tím podporuje zdraví  našeho trávícího traktu. Také naše pokožka ocení přísun živin z ananasu, zvlášť v letních měsících, kdy pokožku vystavujeme častému slunečnímu záření. 


Ananasovo-banánový krém

Na tento osvěžující nápoj, můžete použít buď ananasový a banánový džus nebo si udělat vlastní šťávu z čerstvého ovoce. Ananas je vysoce zásaditý a odkyseluje náš organismus, což je pro nás velice prospěšné. Má odvodňující účinky, takže pomáhá při hubnutí a navíc působí jako afrodiziakum. Banány jsou vhodné při depresích a stresu. Doplňuji tělu potřebné cukry a tak jsou doslova energetická bomba. I naše bříško a střeva ocení pravidelné konzumovaní banánů.
#tescoma-siroky 
přidejte na:
Šéfredaktor

16. 06. 2017

Fotogalerie


Další články

Přidat komentář