Ryby jsou pro některé z nás bohužel nedoceněnou složkou jídelníčku. Ryby pomáhají upevnit naše zdraví a nejen proto bychom to chtěli změnit. Vyzkoušejte naše skvělé recepty, tentokrát s tuňákem v hlavní roli.
#chefparade-siroky
Špagety s tuňákem
Olivy jsou bohaté především na vitamín A a E. Kromě toho však obsahují i značné množství nenasycených mastných kyselin, tudíž mají podobné účinky jako známý koenzym Q10, který zlepšuje a zpevňuje naši pleť. Dále obsahují i antioxidanty, přírodní vlákninu, železo, vápník, hořčík i draslík.
Lehký tuňákový salát
Sýr feta má lehkou chuť a díky své nadýchané struktuře můžeme tento sýr využít v kuchyni opravdu všestranně. V Řecku jej často konzumují k snídani společně s bílým pečivem. Můžete jej ale přidat i do těstovin, zeleninových salátů, lze ho i zapékat s bramborami či masem.
Tento sýr je bohatý na vápník, vitamín B6 a B12 a také na selen, fosfor a zinek. Kromě jiného však obsahuje i větší množství soli, takže pokud chcete sůl omezit, doporučujeme vám před konzumací sýr opláchnout.
Tuňáková vejce
Tuňák našemu zdraví prospívá nejen díky tomu, že je bohatý na zdravé tuky. Ale najdeme v něm i vysoce kvalitní bílkoviny. Doporučuje se lidem, kteří chtějí zhubnout, a také těm, jenž jsou náchylnější k srdečním chorobám. Tuňák také pomáhá snižovat cholesterol.
Čerstvý tuňák je samozřejmě chutnější a výživnější, ale konzervované varianty se liší jen minimálně. Pokud se zaměříte na obsah tuků, tak konzervovaný tuňák je méně tučný, protože se vybírají druhy, které mají nízký obsah tuku. Navíc je maso před vložením do konzervy vařeno v osolené vodě, takže tím také ztratí nějaké to množství tuku.