Co ukrývá hroznové víno?


Víte, že vinná réva patří mezi nejstarší kulturní rostliny pěstované člověkem? Lidstvo její plody využívá pro svou obživu již několik tisíc let. Bobule vinné révy mají různou barvu - od zelené, zelenožluté, po červenou až tmavofialovou. Konzumují se nejčastěji čerstvé nebo sušené (známé jako rozinky), ale drtivá část se zpracovává při výrobě vína a dalších nápojů.

Co obsahuje hroznové víno? 

Hroznové víno se řadí mezi nejzdravější druhy ovoce. Pro svou šťavnatost a sladkou chuť je oblíbené u dětí i dospělých. Obsahuje asi 80 % vody a důležité vitamíny a minerály. Namátkou jmenujme vitamíny skupiny B, vitamín A, C, dále draslík, železo, hořčík, vápník a antioxidanty. Slupka je bohatá na vlákninu, která odstraňuje ochablost střev a zácpu a umožňuje odvádění vody i s jedovatými látkami a tuky z těla. Proto jsou hrozny velmi vhodné při podzimních dietách. 


Deset důvodů, proč si dát hroznové víno

- podporuje imunitu 
- pomáhá při únavě, nervozitě a depresích 
- rozšiřuje cévy a tím snižuje riziko jejich ucpávání 
- slupky a jadérka obsahují resveratrol, který má protirakovinné účinky 
- čistí ledviny, močový měchýř a cesty 
- zpevňuje pokožku, posiluje vlasy a nehty 
- snižuje hladinu cholesterolu 
- usnadňuje vylučování kyseliny močové, což ocení zejména lidé trpící dnou a obezitou 
- je bohaté (zvláště rozinky) na železo a tudíž velmi vhodné pro osoby trpící chudokrevností 
- doporučuje se jako prevence ischemické choroby srdeční 

Hroznové víno má i svou negativní stránku. V kombinaci s některými potravinami může vyvolat podráždění žaludku. Takže pokud nechcete trpět nevolností, nemíchejte ho s kefírem, mlékem, perlivou vodou nebo alkoholem.
přidejte na:
Chybí obrázek

04. 09. 2015

Fotogalerie


Další články

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.