Jak pracovat s fotkou ve článku? Poradíme!

Mnozí naši uživatelé se potýkají s problémy na blogu. Mnohdy chtějí publikovat nějakou svou fotku a neví, jak ji vložit tak, aby vypadala v textu dobře. Poradíme, jak na to.

Potom, co vložíte fotku do konceptu článku, můžete si vybrat, zda ji chcete vložit jako malou s možnosti zvětšení (ikonka zarámovaného obrázku je první ve výběru a hned za ní je ikonka s možnosti zvětšení) nebo velkou (ikonka foťáku a hned po ní foťák s možností zvětšení) - stačí kliknout na jednu z uvedených možností a dostanete svou fotku přímo do textu, kde si ji označíte a klikněte na ikonku "Vložit/Upravit obrázek" (třetí ikona od konce výběru nahoře nad textem). Do vertikální a horizontální mezery si dejte č. 5 (velikost mezery mezi obrázkem a textem). S obrázkem můžete i hýbat. Zadáte-li ho ve větším rozlišení, můžete jej zmenšit na jakoukoli velikost chcete a to táhnutím bodu pravého dolního rohu. Pokud byste rádi, aby váš text článku obtékal fotografii, opět ji označte a stiskněte zarovnání vpravo nebo vlevo podle toho, kde byste rádi svůj obrázek viděli.

Hodně štěstí!

přidejte na:
Chybí obrázek

07. 03. 2011


Další články

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.