Kam s upečeným vánočním cukrovím

59812_small

Celý život jsem hodně pekla a to i přes 20 druhů, nějak jsem to zdědila po mamince.

Jenže, pak Praha a kam s ním?  Naštěstí děti byly mimina a my do dvou let dostali 3+1 s lodžií, krásný, novostavbu. Hlavně ta lodžie mne neskonale těšila. Ta v zimě sloužila jako lednice.

Přišly vánoce, tehdy jsem byla  plna radosti ze všeho, na vánoce se radostně připravovala od léta,  nejen dárečky, ale i kdejaká šikovná krabička (vedle byly veliké potraviny) jsem vyprosila, jen co byla krabice otviratelná zvrchu, pevná a tak akorát veliká.

Nastala doba plastová, daly se koupit i plastové dózy do mikrovlnek, ale to  mi  nějak nevyhovovalo a plechové dózy jsou tak kvalitní, že reznou a to mít nemusím.

Kupodivu, nejvíc jsem si rozuměla s krabicemi plastovými od cukrovinek a z tvrdého kartonu - na poště na balíky.

Co potřebuje navlhnout, je lépe do kartonu, ale i plastové nechám pootevřené a přikryté ubrouskem.

No a má nejmilejší, letos? Dostala jsem od dcery krabici bonbonů, než jsem se otočila, pomalu jsem ani neochutnala, pak měli akci, donesla druhou, teď se chystám pro další dvě, jsou super, tedy pro mne. A ta dobrota s tím koupená je prostě, no, dlouho vám tam nevydrží, co to je psát nebudu, foto myslím  napovídá dost.

A co teprve jak se hodí, když přijde nečekaná návštěva - ke kafíčku!

Jo a rozměry: průměr na dně - 21,5 cm

průměr nahoře - víko 23,5 cm

výška dózy      - 10,5 cm

59815_small

přidejte na:
Roxana

17. 01. 2012

Fotogalerie


Další články

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.