Pánve z keramiky

Nádobí s keramickou vrstvou je novinkou na evropském trhu. Pokud se chystáte měnit pánve a hrnce ve Vaší kuchyni, neměli byste opomenout tyto nové produkty! Nádobí s keramickou vnitřní vrstvou je nepřilnavé, můžete vařit na minimálním množství tuku. Nedochází zde k odlupování a oprýskávání během běžného používání (na rozdíl od nekvalitního teflonu). Povrch neobsahuje karcinogenní látky PTFE a PFOA a je odolný vůči teplotám do 450 °C.

Jak se však vyznat v mnoha nabízených značkách a deklarované nezávadnosti? Na našem trhu se objevují keramické pánve vyráběné ve všech koutech světa, před kterými varuje i Ministerstvo zdravotnictví. „Toxikologická rizika kuchyňského nádobí: Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečnými výrobky z Asie, které mohou uvolňovat rakovinotvorné látky do jídla během vaření.“ (zdroj, str. 212, Doba Jedová) Bohužel většina prodejců jen částečně informuje zákazníky, kde bylo nádobí vyrobeno.

61034_medium

Nejmodernější keramickou povrchovou vrstvou je CERALON nové generace. Jedná se o produkt švýcarské firmy ILAG, která působí ve více jak 37 zemích světa a má již více jak 50 let zkušeností. ILAG Industrielack AG  vyvíjí a vyrábí non-stick (nepřilnavé) materiály na nejvyšší úrovni. Nepřilnavý povlak je tvořen speciální keramickou vrstvou, která je specificky aplikována na kuchyňské nádobí. Rozsah použití tohoto nádobí je velmi široký a různorodý, ať už pro domácí zboží, pro profesionální gastronomická zařízení nebo pro technické aplikace.

Kuchyňské nádobí s keramickou povrchovou vrstvou Ceralon vyrábí společnost DOMO v Itálii, do ČR dodává anglická společnost Ceramic Blade Co., Ltd. Značka Ceramic Blade je zárukou kvalitního kuchyňského nádobí a doplňků výjimečné kvality a léty prověřenou tradicí.

V nabídce několik řad keramického nádobí za zajímavé letní akční ceny! Doporučujeme! Řada Lava je úplnou novinkou na evropském trhu, s bílou vnitřní keramickou vrstvou. Svými vlastnostmi a kvalitou provedení maximálně vyniká, je masivnější (šířka stěny 5,5mm), odolnější vůči mechanickému poškození, vhodná k použití na všechny typy spotřebičů včetně indukce. Lava se též pyšní nadčasovým designem.

61032_medium

Řada Terracotta je moderní řadou s červenou vnitřní keramickou vrstvou Ceralon, díky níž se pokrm nepřipaluje a nepřichytává na stěny pánve. Nádobí je zajímavé moderní barevnou kombinací v červeno-černé barvě. Nádobí je odolné vůči mechanickému poškození, vhodné na všechny typy spotřebičů kromě indukce.

61035_medium


přidejte na:
Ceramic Blade

27. 07. 2012

Fotogalerie


Další články

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.