Celerové semínko

Použití v kuchyni

Celerová semena se přidávají do různých kořenících směsí (např. grilovacích) nebo mleté do bujónů. Jsou výborným doplňkem různých marinád, dresingů, omáček. Málokdo však ví, že celerové semínko bývá také používáno jako součást různých výrobků pro redukci váhy. Můžeme je také přidat do zeleninového salátu pro jeho výraznou aromatickou chuť.

Rady

Celerová semena jsou močopudná a jsou výborným prostředkem pro vypuzení kyseliny močové z organismu. Jsou vhodná především při dně, artritidě a revmatismu. Pozor, užívají se však pouze semena prodávaná k lékařským účelům, nikoli ta určená pro výsadbu.

 zdroj obrázku semínka: thekitchn.com

přidejte na:

Fotogalerie

Nahrát vlastní fotografie

Přidat komentář
Chybějící obrázek
Tato semínka jsou skutečně výborná. Používal jsem je v kuchyni když jsem pobýval v Americe. Tam jsou běžně k dostání. Jsem silný potravinový alergig na rajské a papriku v jakékoli podobě a proto je vařit pro mne složité. Ale tato semínka šla dát teměř do jakéhokoli jídla. Problém je, že je v Čechách nedokážu sehnat. Poraďte kdo víte kde by se daly sehnat. Díky

fugas 13. 08. 2011, 00:41

Chybějící obrázek
Našel jsem něco tady, ale zkušenosti nemám <a href="http://www.toppotraviny.cz/bylinkova-zahrada/celer-semeno-v-celku-120-g">http://www.toppotraviny.cz/bylinkova-zahrada/celer-semeno-v-celku-120-g</a>

Hynek 18. 09. 2011, 21:25

Chybějící obrázek
Já jsem celerové semínko sehnala v obchodě se zdravou výživou. A děkuji za tip ,nevěděla jsem kam bych je přidala. Zdravím a držím palce ,aby se vám podařilo je koupit. M.W.

Marie Walterova 18. 02. 2012, 19:05