Pórek rozhodně nepatří jen do polévek či salátů. Pokud jej budete pravidelně konzumovat, pomůže vám zlepšit kvalitu vašich vlasů a překonat i velice nepříjemná virová onemocnění!
Blahodárné účinky pórku znali již staří Řekové a Římané. Proč si tuto surovinu zamilovali, a jak nám může pomoci?
1. Antiseptické účinky
Pravidelné užívání pórku dokáže zamezit negativnímu bujení bakterií ve střevech. Zároveň čistí střeva, podporuje aktivovat imunitní systém a průchodnost střev. Výsledek se poté projeví primárně na pleti, která je čistá a zářivá.
2. Pravidelné vyprazdňování
Trápí vás průjem nebo zácpa? Pravidelné užívání pórku dokáže vaše vnitřní hodiny stabilizovat a zajistit tak pravidelnou (a zdravou) stolici.
3. Účinný proti zánětu močových cest
Sychravé počasí vede často k nepříjemným zánětům močových cest. Pokud i vy na toto bolestivé onemocnění trpíte, navyšte svůj příjem pórku.
4. Pomocník proti křečovým žilám
Látky obsažené v pórku působí proti nadměrnému zahušťování krve a díky tomu pomáhají stabilizovat křečové žíly.
5. Podzimní detox s pórkem
Fandíte-li podzimním detoxům, měli byste se zaměřit na kůru, která obsahuje pórek. Ten totiž čistí střeva od bakterií a kvasinek. Zároveň čistí ledviny, odstraňuje zácpu a střevní koliky.
6. Posiluje imunitní systém
Pórek obsahuje selen a je bohatý na karoteny a vitaminy C a E. Díky tomu posiluje imunitní systém a zabraňuje propuknutí rýmy či infekčním nemocem.
7. Pórek jako diuretikum
Konzumace pórku pomáhá i lidem trpícím na dnu a revmatismus.