Osvěžující limonády

Na léto si ještě musíme počkat, ale proč bychom si nemohli udělat radost ovocnými nápoji? Dodejte svému tělu pořádnou dávku vitamínů. Chladné počasí vás pak nijak nezaskočí a vaše imunita bude posílena.


Limonáda z květů černého bezu

Černý bez působí jako prevence proti skleróze. Také napomáhá detoxikovat organismus a regenerovat jaterní buňky. Pokud si z něj připravíte sirup nebo čaj, můžete jej užívat při nachlazení. Dokáže zmírnit kašel a chrapot, uvolňuje dýchací cesty a výrazně usnadňuje vykašlávání a pomáhá i snižovat teplotu.

Zázvorová limonáda

Zázvor funguje spolehlivě při léčbě kinetózy, při pálení žáhy a také ulevuje od migrény. My jej však nejčastěji používáme jako přírodní lék na nachlazení a chřipku. Také je prospěšný při střevní chřipce nebo v případě otravy jídlem. Zázvor se také používá ke zmírnění bolesti a zánětu, neboť je silným přírodním analgetikem.

Ovocný ledový punč

Mandarinky sice obsahují menší množství vitamínu C než je to u pomerančů, ale zato jsou velice oblíbeným ovocem pro své laxativní (projímavé), remineralizační, protialergické a antioxidační účinky.


Jsou lehce stravitelné, bojují s infekcemi, posilují imunitu a doplňují ztrátu minerálů. Také působí jako prevence proti rakovině. Mandarinky se doporučují především při nachlazení, horečce, faryngitidě, hypertenzi či při arterioskleróze.

Dvojbarevné ovocné potěšení

Mango je bohaté na vitamín A, B3, B6, C, E a také obsahuje dostatečné množství hořčíku, karotenu, vlákniny a manganu. Má antioxidační účinky, podporuje opálení pokožky pomáhá také při žaludečních potížích.


Přiměřeně zvlhčuje pokožku a pomáhá udržet její správný odstín. Zvýšená konzumace manga se doporučuje především těm, které trápí ekzémy, dermatózy, suchá pokožka nebo předčasné stárnutí kůže.

přidejte na:
Šéfredaktor

17. 05. 2018

Fotogalerie


Další články

Přidat komentář
kartekk
Děkuji za poznatek. Jako exematik od dětsví jdu do manga.

kartekk 17. 05. 2018, 12:07

Chybějící obrázek
Taky využiji mango,třeba se ekzému zbavím.

cibulinecka 22. 05. 2018, 21:46