Teplota pití

Každý v létě, je-li teplo chce chlazené pití. Nevím jestli by nebylo lepší, vzít si ponaučení od národů žijících v teplejších krajích. Je-li teplo doporučuje se teplota pití podobná té, jaká je venku. Takže v létě piji odstáté a nemám problém s hlasivkami, bolestmi v krku a dalšími ..., V zimě samozřejmě nepiji mražené, ale též odstáté nebo i teplé, Horké opět není dobré: jak pro zubní sklovinu, tak ani pro žaludek. Ale v teplém létě příliš prudké zchlazení organismu nám neprospívá.

přidejte na:

05. 06. 2010


Další články

Přidat komentář
Ajaja
Ano, zachladíme-li střeba nadměrným pitím ledových nápojů, budeme "běhat"... A navíc se příliš neosvěžíme, neboť sice v prvním momentě tělo zchladíme, leč ono, aby zase teploty vyrovnalo, musí vyvinout energii, takže se obratem oteplí... A právě to už národy teplých krajů odhalily...

Ajaja 06. 06. 2010, 05:59

Chybí obrázek
A o tom to je.

12. 06. 2010, 09:17

Chybí obrázek
Přesně tak. Tohle praktikuju už dlouho, I na zmrzlinu chodíme až večer, když se trochu ochladí. Ale u tánků se na mě dívají divně, když chci horký čaj a prckoj vysvětluju, že je na zmrzlinku ještě moc teplo :-)

notburga 02. 07. 2010, 13:29

Ajaja
Já i o dovolené při 40 stupňových vedrech piju jen nechlazenou vodu či džus a zmrzku jen výjmečně.

Ajaja 03. 07. 2010, 05:51

Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.