Jestliže patříte mezi tvarůžkové příznivce, pak si neváhejte připravit některou z těchto tvarůžkových delikates.
Tvarůžkové fondue
Olomoucké tvarůžky “nevoní” každému. Tento druh sýra má své typické aroma a výraznou chuť. Na rozdíl od ostatních sýrů však tvarůžky neobsahují mnoho tuku. Možná to bude tím, že se vyrábí z nakyslého tvarohu přírodním procesem a pak ještě projdou další fází - sušením.
Tvarůžkový závin
V české kuchyni je listové těsto běžnou surovinou. Používá se k přípravě slaných i sladkých jídel a dá se říct, že je lehčí než třeba kynuté těsto.
Listové těsto je ale náročné na přípravu, takže jestli si na výrobu domácího listového těsta netroufáte, můžete si jej koupit v kterémkoli obchodě.
Koláč z olomouckých tvarůžků
Anglická slanina je masná specialita, která se připravuje z vepřového boku. Ještě předtím se však odstraní všechny kosti a chrupavky. Takto opracované maso poté projde masírovacím procesem a dále tepelným zpracováním - přesněji uzením.
V kuchyni ji používáme k obalování zeleniny, ovoce, brambor nebo ryb. Přidáváme ji i do omáček, pomazánek, polévek, do závitků, na špízy, ale také k houbám, do nádivek a podobně. Také ji můžeme použít na pizzu, těstoviny nebo do toastů.
Tvarůžkové koule podle Petra Novotného
Strouhanka je vlastně směsí nastrouhaného nebo namletého pečiva. Podle toho, z čeho ji připravujeme, se mění i její barva. Může být bílá až tmavě hnědá. Strouhanku většinou využíváme pro smažené pokrmy.
Suroviny jednoduše obalíme v hladké mouce, v rozšlehaném vajíčku a poté ve strouhance. Je to skvělá obalovací směs. Můžete si zvolit strouhanku běžnou, celozrnnou, kukuřičnou, rýžovou, pohankovou, vločkovou, bylinkovou či citronovou.