Měli bychom se více zaměřit na svůj jídelníček a pochutnat si na nějaké rybě několikrát za týden. Rybí maso totiž není jen pochoutkou, ale také prospívá našemu zdraví. Když zařadíte do svého jídelníčku 3x týdně rybu, pomůže vás ochránit před infarktem či mrtvicí. Také působí jako prevence před vznikem rakoviny prostaty a pomáhá zmírnit i deprese. Ryby zpomalují i proces stárnutí. Jsou bohaté především na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, které zlepšují činnost srdce a pozitivně ovlivňují psychiku.
#damejidlo-siroky
Pstruh se žampiony
Žampiony jsou nejoblíbenějším druhem hub, který v kuchyni využíváme pro přípravu těch nejrozmanitějších pokrmů. Můžeme je plnit, zapékat, dusit, vařit, smažit či nakládat. Jestli chcete, aby si zachovaly svou barvu, můžete je zakápnout malým množstvím citronové šťávy.
Pstruh na mandlích
Mandle se v kuchyni používají celé i ve strouhané a drcené formě. Jestli chcete v kuchyni použít neloupané mandle, měli byste je nejprve blanšírovat neboli spařit horkou vodou. Nechte je pak několik minut odpočinout, abyste z nich mohli snadněji sundat slupku. Mandle jsou využívány především při přípravě dortů, zákusků, koláčů, vánoček, mazanců, ale přidávají se i do omáček, k masu, do pomazánek či koktejlů. Slané mandle se podávají k vínu.
Rillettes z lososového pstruha s créme fraiche
Pstruh je jednou z nejchutnějších českých ryb, kterou není problém sehnat. Řadíme ji do skupiny ryb lososovitých a existuje více druhů. U nás žijí nejčastěji pstruzi potoční a duhoví. Pstruh má delikátní chuť, takže jej nemusíte příliš složitě připravovat. Nepotřebuje ani výraznější koření. Můžete jej připravit na grilu, na másle, v alobalu, ale také jej můžete nakládat, udit či filetovat. Hodí se k němu jemné bylinky, kmín, slanina, citron, máslo, lišky, mandle i bílé víno.