Kdo by nemiloval šťavnatý, pěkně propečený řízeček, a ideálně s bramborovou kaší? My tedy určitě ano. Vždyť řízek patří k evergreenům naší české kuchyně, tak proč bychom si ho nemohli dopřát. Máme pro vás řízečky klasické - v trojobalu, ale uvidíte, že i bez strouhanky chutnají skvěle.
#tescoma-akce-velmi-siroky
Bramborákový řízek
Majoránka není jen nezbytným kořením pro tradiční bramboráčky a další skvělé pokrmy. Má i léčivé účinky, které pomáhají s léčbou střevní koliky a zabírají i při průjmech a problémech s nadýmáním. Také má močopudné účinky, podporuje tvorbu žluči a žaludečních šťáv, což prospívá trávení a zklidňuje zažívání.
Jogurtové řízky
Bílý jogurt také prospívá trávení, protože udržuje zdravá střeva a odstraňuje v nich nepřátelské bakterie. Mimo to posiluje i náš imunitní systém a pokud budete pravidelně konzumovat nízkotučný jogurt, pomůže vám i snížit hladinu cholesterolu v krvi.
Nakládané řízky
Česnek je vlastně přírodní antibiotikum a antivirotikum, takže pomáhá v boji proti infekcím (včetně plísňových). Podporuje růst vlasů a nehtů a díky jeho protisrážlivým vlastnostem o něm můžeme říct, že je určitou prevencí před vznikem krevních sraženin v těle. Pomáhá chránit naše srdce, snižuje cholesterol a také prý zpomaluje proces stárnutí a zlepšuje funkce mozku.
Benátské řízky
Víno je obecně velmi oblíbenou ingrediencí, který výsledný pokrm obohatí o nezaměnitelnou chuť a aroma. Určitě však k vaření nepoužívejte příliš drahá a kvalitní vína. Vzácná nebo archivní vynechte úplně. Na druhou stranu byste do jídla neměli přilévat ani levné “patoky”, které v obchodech seženete za pár korun.
Holandské řízečky
Strouhanka je směsí nastrouhaného nebo namletého pečiva. Použít můžete jakékoli pečivo, díky kterému pak odlišujeme strouhanky dle chutě i barvy. Můžete si připravit klasickou, celozrnnou, rýžovou, vločkovou, bylinkovou, kukuřičnou strouhanku a spoustu dalších druhů. Bez strouhanky si většina z nás neumí poctivý řízek vůbec představit.