Slané koláče, jak je neznáte

Ve Francii jsou slané koláče velmi oblíbené. Akorát jim neříkají slané koláče, ale quiche. My si připravíme takové koláče s náplněmi, které se u nás těší největší oblibě. Už jste zkusili pastýřský či mátový koláč?

#chefparade-siroky 

Cuketový koláč

Cuketa má antioxidační a čistící účinky. Pročišťuje naše střeva a může působit i lehce projímavě. Pomáhá udržovat ve střevní sliznici prostředí, které je odolné proti zánětům, infekcím a dalším mikroorganismům. 


V kuchyni má široké uplatnění. Přidáváme ji nejen do polévek, ale hodí se i jako příloha k masu a také se z ní dělají bramboráky. Můžete ji i zavařit nebo použít do náplně do sladkých i slaných koláčů.


Cibulový koláč

Cibule je zlatou královnou nejen naší české kuchyně. Můžete ji konzumovat i v syrovém stavu, což prospěje nejen cévám, ale také střevní mikroflóře a celkově i trávení. 


Pomáhá při léčbě kašle a jiných onemocnění dýchacích cest. Dokáže vám během chvilky uvolnit i sebevíc ucpaný nos a její léčivé účinky pomáhají i při poštípání hmyzem.


Pastýřský koláč

Parmazán byste měli vždy kupovat v kuse, nikoli již nastrouhaný. Lze ho podávat samotný - jako chuťovku či předkrm. 


Můžeme ho ale přidat i na pizzu, do salátů, na těstoviny, do rizota, dáváme ho i do polévek a také z něj připravujeme pesto.Pórkový koláč

Pórek je charakteristický svou typicky štiplavou chutí a zeleno-bílou barvou. Prospívá především cévám a také pročišťuje ledviny a další orgány. 


Pórek vždy důkladně opláchněte, abyste ho zbavily hlíny a dalších nečistot. Podélně ho nařízněte a opláchněte pod proudem tekoucí vody.


Mátový koláč


Máta se využívá k přípravě čajů, omáček, přidává se i k pečenému masu či rybě, také se hodí do kuskusu, rýže nebo moučníků. 


Samozřejmě se také přidává do salátů a míchaných nápojů a co se týče průmyslového zpracování, vyrábí se z ní bonbóny, žvýkačky, sirupy, čokolády a mnoho dalších výrobků.

#tescoma-akce-velmi-siroky 
přidejte na:

02. 02. 2017

Fotogalerie


Další články

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.