Pro všechny “masožravce” máme dnes skvělou zprávu. Dnes si připravíme vynikající žebírka a to celkem na 3 lahodné způsoby.
#damejidlo-siroky
Žebírko s hříbkovo-smetanovou směsí v alobalu
Citrony pomáhají především posilovat naši imunitu, čímž vlastně fungují jako prevence proti nachlazení. Pomáhají také vyrovnávat hladinu vápníku a kyslíku v játrech, řadíme je mezi účinné stimulanty pro produkci trávících šťáv a podporují i tvorbu žluči.
Citrony jsou také skvělým zdrojem kyseliny citronové, vápníku, fosforu, hořčíku i draslíku. Pomáhají tak zabránit růstu a množení patogenních bakterií, což vlastně funguje jako prevence proti vzniku infekčních onemocnění. Prospívají i mozku a nervovým buňkám a také vyrovnávají pH v našem těle. Ačkoli jsou citrony kyselé, tak umí alkalizovat.
Kančí žebro na klasický způsob
Česnek má antibakteriální a antivirové účinky, což znamená, že pomáhá proti infekcím - včetně plísňových. Česnek má také protisrážlivé vlastnosti, takže funguje jako prevence proti krevním sraženinám. Pomáhá s léčbou křečových žil a cévních zánětů. Také chrání naše srdce a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
Jestli česnek zařadíte do svého jídelníčku a budete ho jíst denně, rýma a nachlazení se vám budou obloukem vyhýbat. Česnek také zmírňuje potíže s dýcháním, pomáhá tedy nejen při infekcích horních dýchacích cest a při onemocnění plic, ale i při rýmě a nachlazení.
Marinovaná hovězí žebra
Hovězí žebra jsou považována za podřadné maso, které navíc stojí jen pár korun. Jenže možná je problém v tom, že většina z nás neví, co s nimi. Hovězí žebra mají výraznou chuť a na vaší grilovací párty mohou skutečně zazářit.
Maso na žebrech je sice poněkud tužší, ale díky krátkým svalovým vláknům a silné chuti se v něm skrývá obrovský potenciál. Ochutnejte s námi marinovaná žebírka a uvidíte, že si získají i vás.