Chybějící obrázek

Zmrzlina s horkými brusinkami

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

15min
Čas vaření
0min

Celkový čas

15min

Porce


Nutriční hodnoty

248 kalorií
0.0g cukrů
2.0g tuků
2.0g bílkovin


Příprava

Brusinky omyjeme a necháme okapat. Slupku pomeranče velmi tence odřízneme, pomeranč rozpůlíme a vymačkáme. Brusinky smícháme s pomerančovou kůrou a citronovou šťávou, cukrem a portským vínem, vše dáme do hrnce a necháme 3 minuty vařit.
Horkou ovocnou omáčku dáme do mističek, ze zmrzliny vytvoříme kopečky a položíme je na brusinky.

Tip k receptu

Varianty:

Horké lesní plody:
1 balíček mražených lesních plodů (maliny, ostružiny, borůvky) smícháme s 50 ml suchého červeného vína nebo s ovocnou šťávou, dáme do hrnce a ohřejeme. Ochutíme cukrem a skořicí a podáváme k vanilkové nebo čokoládové zmrzlině.

Studená malinová omáčka:
400 g malin dáme do síta a propereme. Smícháme je s 1 lžící smetany a 1 lžící tekutého medu. Podáváme k vanilkové nebo oříškové zmrzlině.

Teplá čokoládová poleva:
75 g hořké čokolády najemno nastrouháme a ohřejeme spolu s 150 g smetany a 1 balíčkem vanilkového cukru. Za stálého míchání ji necháme rozpustit, ochutíme skořicí a podáváme k vanilkové zmrzlině.

přidejte na:
Alirtecka

10. 12. 2010

Další recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
v lete vyborné a chutne schladenie
palino 09. 08. 2017, 20:56