Lilkový kaviár

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

20min
Čas vaření
45min

Celkový čas

1h 5min

Porce


Nutriční hodnoty

92 kalorií
0.0g cukrů
7.0g tuků
1.0g bílkovin


Příprava

Lilky zbavíme stopek, přepůlíme a každou půlku nakrojíme šikmými zářezy tak, aby vznikla mřížka. Dáváme pozor, abychom neprokrojili i slupku.
Nakrojené půlky dáme na plech řeznou stranou nahoru a hojně pokapeme olivovým olejem. Pečeme v rozehřáté troubě asi 40 - 45 minut úplně doměkka. Pečené lilky necháme vychladnout. Pak pečenou dužinu vyškrábneme lžící a nožem nasekáme najemno.
Papriku vezmeme do kuchyňských kleštiček nebo napíchneme na vidlici a nad plamenem opékáme tak dlouho, až slupka zčerná a udělají se na ní puchýřky. Takto opečenou papriku dáme na chvilku do mikroténového pytlíku zapařit, pak z ní nožem lehce seškrábneme zčernalou slupku, papriku přepůlíme, vyndáme jaderník a nakrájíme ji na droboučké kostičky.
Nadrobno nasekanou cibuli opečeme doměkka na lžíci oleje, na poslední minutu k ní přidáme nasekaný česnek. Necháme vychladnout.
Vychladlou cibuli s česnekem a kostičky papriky přidáme k lilkové kaši, osolíme, opepříme a nakonec vmícháme zakysanou smetanu. Vše dobře promícháme.
Podáváme na opečené bagetce nebo toustu se sklenkou vína jako lehkou letní večeři.

přidejte na:
Angel 666

02. 07. 2012

Další recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
zaujímavý recept
Svetlana 11. 01. 2020, 18:29
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
vcelku dobrý kaviar
katka16031 28. 01. 2020, 21:51