Pomerančový dortík

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

40min
Čas vaření
30min

Celkový čas

1h 10min

Porce


Nutriční hodnoty

936 kalorií
2.0g cukrů
2.0g tuků
19.0g bílkovin


Příprava

V míse vyšleháme žloutky, pomerančovou kůru a moučkový cukr do světlé husté pěny. Poté metličkou přimícháme dětskou krupici a polovinu pomerančové šťávy a necháme asi 15 minut odstát. Mezitím si připravíme z bílků tuhý sníh. Jakmile uplyne 15 minut přidáme opatrně sníh a prosátou mouku. Jemně metličkou zamícháme a vložíme do dortové formy, kterou jsme si předtím vytřeli máslem. Pečeme na 180°C asi 25-30 minut.
Jakmile se nám koláč peče, připravíme si polevu. V malém rendlíku zahřejeme cukr krupici se zbylou pomerančovou šťávou. Vaříme tak dlouho dokud není sirup hustý.
Mezitím si vytáhneme koláč z trouby, necháme ho asi 10 minut odstát a poté do něj uděláme špejlí dírky. Následně několikrát potíráme pomerančovým sirupem a vždy necháme sirup vsáknout do koláče.

přidejte na:
Sonia005

17. 04. 2013

Podobné recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení
osviežujuci, jemný kolač
Svetlana 25. 03. 2016, 20:42