Chybějící obrázek

Sushi po česku

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

40min
Čas vaření
0min

Celkový čas

40min

Porce


Nutriční hodnoty

840 kalorií
50.0g cukrů
6.0g tuků
28.0g bílkovin


Příprava

Z toastového chleba odkrojíme kůrku, nakrájíme krajíčky a vyválíme je na tenké plátky. Každý plátek po celé ploše potřeme pomazánkovým máslem a na ně položíme šunku. Pokládáme ji na 3/4 plátku, zbývající 1/4 musí zůstat volná pro lepší rolování. Na kraj plátku, blíž k sobě, dáme tenký proužek papriky, kolem kterého plátek srolujeme, vytvoří se nám válečky.
Dáme je na chvíli uležet do ledničky. Pak je navrchu potřeme pomazánkovým máslem, každý rozřízneme na 4 kousky a každý kousek posypeme nadrobno nastříhanou pažitkou.

Tip k receptu

Můžeme použít máslo s jakoukoliv příchutí nebo jakoukoliv pomazánku. Šunku můžeme nahradit uzeninou dle své chuti, ale musí být měkká, aby se plátek dobře roloval. Papriky hezky prostřídat dle barvy. Pažitku můžeme vyměnit za petrželku.

Dětská verze: plátek můžeme potřít nutelou, posypat oříšky a dovnitř dát proužek banánu.

přidejte na:
Alirtecka

10. 01. 2011

Další recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení
zaujímave
palino 04. 04. 2016, 12:35