Tvarohové suflé s malinovou omáčkou

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

15min
Čas vaření
20min

Celkový čas

35min

Porce


Nutriční hodnoty

136 kalorií
9.0g cukrů
2.0g tuků
2.0g bílkovin


Příprava

Z vajec oddělíme zvlášť žloutky a bílky. Žloutky ušleháme s krupicovým cukrem do světlé pěny, pak přišleháme tvaroh. Z bílků a moučkového cukru ušleháme tuhý sníh a lehce vmícháme do tvarohové směsi.

Hmotu rozdělíme do malých formiček, které jsme předem vymazali tukem a vysypali hrubou moukou. Formičky naskládáme do hlubšího plechu, kolem nalijeme vodu asi 1 cm vysoko. Plech vložíme do středně vyhřáté trouby a pečeme asi 15 - 20 minut.

Zatímco se suflé peče, připravíme malinovou omáčku: Ze 3 lžic krupicového cukru umícháme karamel, nalijeme na něj 100 ml červeného vína a chvíli povaříme, až tekutina začne houstnout. Pak přisypeme maliny a necháme je krátce povařit. Hotovou omáčku můžeme nechat i se semínky nebo propasírovat přes cedník, aby byla hladká bez semínek. Teplé suflé podáváme s malinovou omáčkou.

Tip k receptu

Suflé během pečení hodně vyskočí, ale po vyndání z trouby ihned klesne, na chuti mu to rozhodně neubírá :o).

přidejte na:
Angel 666

07. 07. 2011

Další recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
vyskúšané, chutilo
majka 24. 04. 2019, 12:45