Chybějící obrázek

Tvarohový dort s borůvkami

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

4h 30min
Čas vaření
10min

Celkový čas

4h 40min

Porce


Nutriční hodnoty

2712 kalorií
0.0g cukrů
162.0g tuků
137.0g bílkovin


Příprava

Troubu předehřejeme na 180°C, horkovzdušnou na 160°C. Dno dortové formy o průměru 23 cm vyložíme kolečkem pečícího papíru. Rozpustíme 100 g másla, rozdrtíme sušenky v mixéru, nebo v sáčku za pomocí válečku a smícháme v misce s rozpuštěným máslem. Směs upěchujeme na dno formy.
Vložíme jí do trouby a pečeme dokřehka a dozlatova, mělo by stačit 10 minut. Dort vyjmeme z trouby a necháme vychladnout.
Třetinu borůvek nasypeme do kastrůlku, přidáme 3 lžíce vody, 175 g cukru a nastrouhanou kůru z jedné limety. Vaříme 2 minuty, nebo dokud borůvky nezačnou praskat. Šťávu scedíme do misky a borůvky dáme stranou.
Prošleháme tvaroh a obě smetany se zbylým cukrem, limetovou kůrou a šťávou do hladka.
Želatinu dle návodu namočíme ve vodě a počkáme než nabobtná. Pak jí dáme na minutu do mikrovlnky na stupeň rozmrazování (pokud nemáte mikrovlnou troubu, postavíme misku se želatinou do pánve s vodou a mírně zahříváme do rozpuštění želatiny). Trochu tavrohové směsi utřeme spolu s rozpuštěnou želatinou. Přidáme ke zbylému tvarohu a důkladně zašleháme.
Vychladlé povařené borůvky zamícháme do krému, aby vzniklo mramorování. Směs naneseme na sušený základ a dáme alespoň na 4 hodiny do chladničky. Náplň by měla ztuhnout.
Mezitím povaříme borůvkou šťávu do zhoustnutí, přibližně 2-3 minuty. Pak ji smícháme se zbylými borůvkami a vychladíme. Ztuhlý dort přesuneme na talíř. Ozdobíme borůvkami se šťávou a podáváme.

přidejte na:
Alirtecka

29. 11. 2010

Další recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení
vyborná pochúťka
Svetlana 17. 09. 2016, 21:14
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
velmi chutná tvarohova torta
palino 15. 11. 2018, 23:03