Vaječný koňak kokosový

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

2h 15min
Čas vaření
15min

Celkový čas

2h 30min

Porce


Nutriční hodnoty

2236 kalorií
1.0g cukrů
44.0g tuků
45.0g bílkovin


Příprava

V hrnci, kde se nám nebude připalovat mléko si uvaříme kokos. Studené mléko nalijeme do hrnce a vmícháme kokos. Pomalu jej zahříváme, až do bodu varu a poté vaříme 1 - 2 minuty. Povařený kokos s mlékem odstavíme ze sporáku a necháme zcela vychladnout za občasného zamíchání.

Po 2 hodinách kokos přecedíme. Do nádoby dáme cedník a na něj rozložíme čisté, velmi husté plátno, do kterého vylijeme uvařený kokos a trochu jej vymačkáme. Žloutky s cukrem našleháme do husté pěny, poté vmícháme obě Salka a prošleháme. Ručně vmícháme mléko ochucené kokosem a nakonec rum. Kokosový vaječný koňak nalijeme do láhví a necháme týden uležet.

Tip k receptu

Z použitého kokosu můžeme upéct bábovku, je ho na 2 velké bábovky. Pokud nebylo plátýnko dostatečně husté a po týdnu se vytvoří v koňaku usazenina, tak koňak přecedíme ještě přes sítko.

přidejte na:
JanaB

29. 02. 2012

Podobné recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
vyborný vaječný koňak
majka 19. 06. 2017, 13:07