Zapečené těstoviny s květákem a uzeným

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

10min
Čas vaření
1h 0min

Celkový čas

1h 10min

Porce


Nutriční hodnoty

2988 kalorií
16.0g cukrů
89.0g tuků
97.0g bílkovin


Příprava

Postavte vodu na těstoviny a osolte ji. Květák rozeberte na menší růžičky a omyjte je. Uzené maso nakrájejte na menší kostky. Těstoviny vařte společně s 50 g uzeného a květákem - malé růžičky květáku přidejte zhruba po 5 minutách, aby se nerozvařily. Těstoviny díky společnému vaření s těmito přísadami nasáknou výbornou chuť i dovnitř. Slijte vodu, těstoviny s květákem a uzeným dejte do mísy.

Na pánvi rozpusťte 2 lžíce másla a opečte na něm zbytek uzeného. V misce si rozmíchejte rozklepnutá vajíčka se solí, pepřem a hrubě nastrouhaným sýrem. Tuto směs i opečené uzené vmíchejte do těstovin s květákem.

Troubu rozehřejte na 180 stupňů. Zapékací mísu vymažte zbylým máslem, urovnejte do ní připravené těstoviny a dejte zapéct, dokud nebude povrch krásně zlatavý – bude to trvat cca 30 minut.

Tip k receptu

Kromě květáku zkuste příště zapéct brokolici, hrášek, špenát apod.

přidejte na:
palino

09. 10. 2020

Další recepty

Mohlo by vás zajímat


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení
Leckeres Essen 👌🏻👍🏻
Emil Schaller 02. 02. 2021, 01:22