Guacamole - tradiční mexická salsa

Obtížnost

Čas přípravy

15min
Čas vaření
0min

Celkový čas

15min

Porce


Nutriční hodnoty

32 kalorií
0.0g cukrů
0.0g tuků
1.0g bílkovin


Příprava

Znáte tradiční mexický snack? Guacamole je zdravá, zábavná a výživná salza. Znají ji všichni milovníci kukuřičných chipsů - nachos, které jsou k ní tradičně podávány. Oceníte ji také namazaný na chleba jako vyváženou snídani, večeři či svačinku. Jeho máslová jemnost, rafinovaná pikantnost a dokonalá souhra chutí si vás získají.
Avokádo rozpůlíme a vyndáme pecku. Dužninu nakrájíme nahrubo společně s cibulkou, chilli papričkami (ty podávejte dle chuti), rajčátky a koriandrem nahrubo. Zalijeme šťávou ze dvou limetek a rozmixujeme nebo můžeme (pokud chceme hrubší texturu) klidně pouze rozmačkat vidličkou, v tom případě však krájejte najemno.
Nakonec dochutíme solí a pepřem.
Voalá, věřte, že vaši hosté vás za tuto kouzelnou salzu budou nosit na rukou.

Tip k receptu

Dokonalé guqcamole stojí a padá na perfktně zralém avokádu. Proto vybírejte tak, aby bylo na pohmat měkké nebo pokud koupíte tvrdé, nechte doma 2-3 dny dojít. Je to trošku alchymie, neb nesmí být zase zralé příliš.

přidejte na:

Další recepty


Přidat recenzi
Chybí obrázek
dobrý recept

11. 03. 2019, 20:45

Chybí obrázek
dobrá salsa

13. 03. 2019, 20:06

Chybí obrázek
chutné

26. 04. 2019, 19:02

milos.tkadlec
Super

19. 05. 2019, 13:13

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.