Chybějící obrázek

Mražené jahodové minikošíčky

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

20min
Čas vaření
0min

Celkový čas

20min

Porce


Nutriční hodnoty

180 kalorií
36.0g cukrů
1.0g tuků
3.0g bílkovin


Příprava

Jahody omyjeme a pokrájíme na menší kousky. Vložíme do mixéru a přidáme omytou mátu, tekutý med, jogurt a citronovou kůru (čerstvě nastrouhanou z chemicky neošetřeného citronu). Vše rozmixujeme.
Nyní si připravíme papírové košíčky. Budeme jich potřebovat asi 20. Do každého košíčku nalijeme směs asi do třech čtvrtin výšky. Takto připravené košíčky vyrovnáme třeba na plech nebo do širší misky a uložíme do mrazáku. Necháme uvnitř přes noc.
Ráno (nebo kdykoli budete potřebovat) košíčky vyndejte, nechte mírně povolit a odstraňte papír. Zbudou vám moc pěkné bábovičky, které můžete servírovat na talířcích jako osvěžující dezert, zdobit s nimi poháry apod.

Tip k receptu

Nesnažte se med nahradit jiným sladidlem. Zabraňuje totiž vzniku nevzhledných krystalků, které by se vám jinak v pokrmu díky použití bílého jogurtu vytvořily.

přidejte na:
notburga

10. 03. 2011

Další recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení
super recept
hanka 18. 08. 2016, 21:38