Chybějící obrázek

Zapékané brambory s rajčaty

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

20min
Čas vaření
35min

Celkový čas

55min

Porce


Nutriční hodnoty

472 kalorií
15.0g cukrů
20.0g tuků
10.0g bílkovin


Příprava

Omyté, neloupané, pokud možno stejně velké brambory vaříme asi 20 minut v osolené vodě, pak je scedíme. Brambory necháme trochu opařit, oloupeme je a nakrájíme na tenčí plátky.
1/2 kg masitých rajčat omyjeme pod tekoucí vodou, osušíme papírovou utěrkou a nakrájíme na plátky. Obě cibule oloupeme a nakrájíme na jemná kolečka.
Troubu předehřejeme na 200ºC. Snítku šalvěje opláchneme, vodu setřeme a lístky otrháme. Na pánvičce rozhřejeme jednu lžíci olivového oleje a lístky na něm krátce opečeme.
Do vymazané zapékací nádoby střídavě šupinovitě poskládáme plátky brambor, cibule a rajčat. Směs osolíme a opepříme podle chuti a nakonec ještě pokapeme olivovým olejem.
Nahoru rovnoměrně rozdělíme opečené lístky šalvěje a jednotlivé plátky pikantního sýra. Vložíme nádobu do předem vyhřáté trouby a zapékáme přibližně 10 až 15 minut v troubě, až se sýr roztaví a povrch zezlátne.

Tip k receptu

Podáváme s vychlazeným okurkovým salátem, případě s tatarskou omáčkou.

přidejte na:
kaccka

11. 02. 2010

Další recepty


Přidat recenzi