Kuře na pomerančích s ořechy

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

20min
Čas vaření
45min

Celkový čas

1h 5min

Porce


Nutriční hodnoty

268 kalorií
12.0g cukrů
24.0g tuků
0.0g bílkovin


Příprava

Pokud nemáme rovnou kuřecí čtvrtky, celé kuře rozčtvrtíme. Posolíme a z obou stran prudce opečeme na pánvi na troše másla. Pak je naskládáme do pekáčku, mírně pokmínujeme a posypeme tymiánem, podlijeme horkou vodou, omastek nepřidávám žádný. Dáme péci do předehřáté trouby asi na 200 - 250°C.

Když začne maso být skoro hotové, podlijeme vymačkanou šťávou z pomerančů a přidáme i dužinu. Začínala jsem se 4 pomeranči, ale díky dceři jich tam dávám stále víc. Necháme trochu změknout a každou čtvrtku posypeme nakonec sekanými vlašskými ořechy a pokapeme lehce medem. Necháme opražit, ale jen trochu, od trouby radši ani nechoďte!

Horkovzduchem je to spálené hned, zapomněla jsem dodat, že je dobré stáhnout ke konci přípravy trochu teplotu.

Tip k receptu

Jako přílohu doporučuji čistou rýži, bez přísad. Nic jiného, co by se k tomu hodilo, jsem za ta léta neobjevila. Snad do té rýže dát cibuli se zapíchanými hřebíčky.

přidejte na:
Roxana

04. 01. 2010

Další recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
chuťovo zladený recept na kurča
katka16031 14. 08. 2018, 23:05