Chybí obrázek

Dort Harry Potter

Obtížnost

Čas přípravy

2h 0min
Čas vaření
0min

Celkový čas

2h 0min

Porce


Nutriční hodnoty

5360 kalorií
6.0g cukrů
180.0g tuků
88.0g bílkovin


Příprava

K tomuto receptu budeme potřebovat také, potahovací hmotu a potravinářské barvivo.

Nejdříve upečeme bábovku. Z bílků a 50 g cukru krystalu ušleháme tuhý sníh. Žloutky šleháme společně s 200 g moučkového cukru do pěny, přidáme 1 vanilkový cukr a po troškách přilijeme olej. Poté přidáváme střídavě 250 ml vlažného mléka, umleté mandle a 400 g hrubé mouky s kypřícím práškem.
Vzniklé hladké těsto rozdělíme na dvě části. První nalijeme do vymazané a vysypané malé formy na bábovku. Zbylé těsto potom vlijeme do srnčího hřbetu nebo na plech a také ho upečeme.
Nachystáme základ na krém. Svaříme 600 ml mléka a pudinkového prášku na hustou kaši, necháme přejít varem asi 2 minuty a stále mícháme. Potom hrnec s kaší vložíme do dřezu se studenou vodou a necháme vychladnout asi na pokojovou teplotu. Poté vyšleháme s 300 g moučkového cukru, s Herou a 2 vanilkovými cukry do hustého krému.
Vychladlou bábovku 2x prořízneme, promažeme krémem. Můžeme přidat i ovoce a opět spojíme.
Větší kus potahovací hmoty obarvíme kakaem a vyválíme velký plát, kterým potáhneme celou bábovku, a vytvoříme tím hábit. Z růžové potahovací hmoty uděláme ruce a obličej. Hotové těsto vložíme do lednice a necháme do druhého dne ztuhnout. Teprve pak nasadíme hlavu na tělo.

přidejte na:
Chybí obrázek

01. 01. 2011

Další recepty


Přidat recenzi
Chybí obrázek
tento dort sa chystám vyskúšať

09. 03. 2017, 20:51

Chybí obrázek
odporúčam , recept vydarený

24. 10. 2017, 20:05

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.