Chybí obrázek

Ořechové ledové řezy

Obtížnost

Čas přípravy

40min
Čas vaření
10min

Celkový čas

50min

Porce


Nutriční hodnoty

2088 kalorií
3.0g cukrů
147.0g tuků
42.0g bílkovin


Příprava

Utřeme žlouty s krupicovým cukrem, pak přidáme ořechy a strouhanku a nakonec ušlehaný tuhý sníh z bílků. Pečeme na pečícím papíře ve vyhřáté troubě asi na 170°C velmi krátce, jen co se nelepí povrch. Pokud bychom pekli více, tak se tenká placka vysuší a drobila by se.
Upečené vyklopíme na další plech, stáhneme papír, rozkrojíme na 2 stejné poloviny, jednu pomažeme krémem (100 g másla, 100 g cukru moučka, půl lžičky mleté kávy vyšleháme dohladka) a slepíme s druhou půlkou. Pak je dobré dát na chvíli do chladničky zatuhnout. Nakrájíme na čtverečky tak 2x2 cm, na každý dáme na ozdobu kousek ořechu a lžičkou nalejeme přes ořech "ledovou" polevu, aby trochu stékala přes okraje jako rampouchy.
Na polevu prosejeme 200 g cukru, zalejeme rumem, přidáme lžíci horké vody a třeme nebo šleháme a postupně přidáváme po kapkách horkou vodu, až má poleva správnou - dost hustou konzistenci.

přidejte na:
Chybí obrázek

11. 08. 2010

Další recepty


Přidat recenzi
Chybí obrázek
výborný recept

14. 06. 2018, 20:15

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.