Chybí obrázek

Gazpacho

Obtížnost

Čas přípravy

7h 45min
Čas vaření
0min

Celkový čas

7h 45min

Porce


Nutriční hodnoty

356 kalorií
13.0g cukrů
21.0g tuků
7.0g bílkovin


Příprava

Papriku omyjeme, zbavíme jádřince se semínky a nakrájíme na menší kousky. Okurku pokrájíme také a dáme do mísy spolu s paprikou. Rajčata omyjeme a spaříme horkou vodou, abychom je mohli snadno oloupat, a spolu s nahrubo nakrájenou cibulí, utřeným česnekem, olejem, vinným octem, citrónovou šťávou a rajčatovým protlakem mixujeme v mixéru, až je směs dokonale hladká. Dáme do mísy s paprikou a okurkou, osolíme, opepříme a vše důkladně promícháme.

Polévku dáme vychladit do lednice nejlépe na 6-7 hodin, aby se chutě řádně spojily.

Tip k receptu

Podáváme vychlazené s osmaženými kostičkami chleba a ozdobíme paprikou, petrželí a jinou zeleninou. K polévce můžeme servírovat i různé zeleninové saláty jako přílohu nebo přikusovat opečenou topinku.

přidejte na:

Podobné recepty


Přidat recenzi
Chybí obrázek
vynikajúce

21. 10. 2015, 18:51

Chybí obrázek
obľúbené

05. 09. 2016, 12:05

Chybí obrázek
príprava je časovo náročná

25. 02. 2017, 12:53

Chybí obrázek
dobré jedenie

30. 04. 2019, 19:55

Přidat komentář
Chybí obrázek
Nejhezší den mého života. Pozvali mě ke kapitánovu stolu. A to jsem byl v podniku pouhých čtrnáct let. Šest důstojníků a já! Říkali mi Arnolde. Jako první chod byla polévka gazpacho. Nevěděl jsem, že polévka gazpacho se podává studená. Dal jsem si zavolat kuchaře a řekl jsem mu, aby ji odnesl a přinesl teplou. Udělal to! Výraz v jejich očích mě pronásleduje dodnes. A já myslel že se smějou kuchaři, ale celou dobu se smáli mě, zatímco jsem jedl svou vařící polévku gazpacho. A pak už jsem nikdy nejedl u kapitánova stolu. To byl konec mé kariery! Kdyby nám o tom řekli při základním výcvikum, místo abychom šplhali nahoru a dolů po laně a kopali zákopy. Kdyby nám alespoň jednou řekli: "Polévka gazpacho se podává studená." Mohl jsem být dneska admirál!

Rimmer 09. 07. 2009, 15:34

Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.