Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies.
Ajax-loader

Mozartovy koule

Obtížnost Čas přípravy
45min
Čas vaření Celkový čas Porce
15min 1h 0min
Nutriční hodnoty
6100 kalorií 178.0g cukrů 325.0g tuků 85.0g bílkovin

Příprava

Nejprve upečte čokoládové drobky. Čokoládu rozpusťte a v míse ji smíchejte s máslem, cukrem a po jednom přidejte vejce. Mouku smíchejte s kypřicím práškem a mandlemi a směs zatřete do čokoládové hmoty. Vymažte a vysypte menší pekáč, rozetřete do něj těsto a pečte ho při 180°C asi 15 minut. Upečený korpus nechejte vychladnout a pak ho rozdrobte do mísy.
Na krém zahřejte smetanu a rozpusťte v ní čokoládu, máslo a přidejte rum. Krémem zalijte drobky v míse – měli byste získat hustou hmotu. Dejte ji do lednice ztuhnout tak, aby z ní šly tvarovat kuličky – budoucí náplň Mozartových koulí.
Ze ztuhlé hmoty tvarujte kuličky asi o velikosti lískového ořechu a dejte je do lednice zase ztuhnout. Postupně je obalujte marcipánem – z lednice jich berte vždy jen pár a hned po obalení je tam znovu vraťte; rychle se rozehřívají.
Koule nechejte v lednici trochu oschnout a pak je obalujte v rozpuštěné čokoládové polevě. Nechejte zatuhnout na mřížce. Polité koule nedávejte do lednice – zešedly by a ztuhly tak, že byste je z krabičky nebo talířku museli násilím odtrhávat. Nejvíc jim svědčí teploty mezi deseti a dvaceti stupni, třeba ve spíži nebo na balkoně.

Bulb Tip k receptu

Pokud chcete mít hodně kuliček o velikosti lískového oříšku, připravíte jich z uvedeného množství více než 200. Potřebovat ale budete mnohem víc marcipánu i čokoládové polevy. Zatímco na potažení dvaceti velkých Mozartových koulí vám bude stačit 400 gramů marcipánu, na malé kuličky ho spotřebujete minimálně dvojnásobek. Také pamatujte na to, že Mozartovy koule lidé milují kvůli chuti marcipánu, takže jím nešetřete, vrstva by měla mít aspoň tři milimetry.


Přidat na Pinterest
Božské_jídlo

03. 12. 2012, Recept navštíven: 3694x


Přidat recenzi
Dessyna
Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star
Zkoušela jsem a jsou výborné! Často je kupuji, jsou dost drahé, syn je miluje, takže teď je vyžaduje i doma vyrobené!
Přidané ingredience: dle receptu

23. 01. 2013, 13:12

maruskaji
Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star
Dělávám stejně jen ještě vylepšuji tím, že do té nejmenší kuličky vkládám jednu hrozinku předem několik hodin namočenou v rumu.
Přidané ingredience: hrozinka předem namočená v rumu

28. 02. 2013, 20:01

dušanka
Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star
super skvele gule

23. 03. 2016, 20:15

majka
Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star Restaurant_star
vyskúšala som tento recept, je vyborný

12. 05. 2016, 11:41

Přidat komentář

Facebook komentáře