Zdravé slané sušenky

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

40min
Čas vaření
40min

Celkový čas

1h 20min

Porce


Nutriční hodnoty

1290 kalorií
6.0g cukrů
17.0g tuků
41.0g bílkovin


Příprava

Do mísy si dáme obě mouky, na jemno nastrouhanou mrkev, lžíci oleje, špetku soli a za postupného přilévání vody zpracujeme těsto. Na pomoučeném vále si vyválíme z části těsta placku o tloušťce asi 3mm(pokud je uděláme tenčí, musíme péci kratší dobu) a pomocí vykrajovátka vykrájíme sušenky(musíte trošku víc tlačit na vykrajovátko, protože musíte překrojit kousky mrkve), ty pokládáme na plech s pečícím papírem.

Rozklepneme si vajíčko a potřeme jím důkladně všechny sušenky, které potom posypeme část lněným semínkem a část sezamem(vznikne tak hezký estetický efekt:)).

Sušenky pečeme ve vyhřáté troubě na 175 stupňů po dobu 20minut.

Tip k receptu

Místo lněného semínka a sezamu můžete použít třeba krystaly mořské soli(pozor na množství, pokud normálně moc nesolíte), tymiánem nebo třeba vločkami.

přidejte na:
Peta S

08. 01. 2010

Další recepty

Mohlo by vás zajímat


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
veľmi dobrý recept
hanka 04. 11. 2019, 12:50