Dort Princezna

Obtížnost

Čas přípravy

1h 0min
Čas vaření
40min

Celkový čas

1h 40min

Porce


Nutriční hodnoty

8056 kalorií
6.0g cukrů
178.0g tuků
52.0g bílkovin


Příprava

Korpus: Bílek ušleháme s polovinou cukru do tuha. V jiné míse ušleháme žloutky s druhou polovinou cukru a vanilkovým cukrem, dokud není hmota hladká. Potom přidáme za stálého míchání olej, horkou vodu, mouku s práškem do pečiva a nakonec ušlehaný sníh. Pečeme na 180°C asi hodinu a necháme vychladnout.

Náplň: Šlehačku ušleháme spolu se ztužovači šlehačky do tuha, přisypeme cukr dle chuti.

Marcipán: Smícháme cukr se sušeným mlékem a přidáme sirup a mandlovou aroma. Namočíme si několikrát ruce do teplé vody a směs zpracováváme tak dlouho, dokud nám nevznikne marcipánová hmota. Marcipán vyválíme a přeneseme na dort, přebytečnou část odkrojíme.

Sestavení: Vychladlý korpus rozkrojíme. Jednu část potřeme polovinou marmelády, přidáme 2 - 3 lžíce ušlehané smetany, na kterou poklademe okapané a rozkrájené jahody. Na to opět rovnoměrně rozetřeme šlehačku. Potřený plát přiklopíme druhou částí. Tuto část potřeme zbytkem marmelády a na dort navršíme zbývající šlehačku. Šlehačkovou náplň roztíráme do tvaru kupole a potřeme i boky dortu. Uhladíme a dáme do lednice vychladit. Část marcipánu dáme stranou. Větší část obarvíme do zvolené barvy a rozválíme na potřebnou velikost. Pak marcipán přeneseme na vychlazený dort a uhladíme. Ze zbývajícího marcipánu vykrajujeme kytičky/holoubky, které na dort přilepíme tak, že si vykrájený vzor trochu navlhčíme vodou.

Tip k receptu

Při kontaktu marcipánu se šlehačkou dochází k tomu, že marcipán měkne, proto doporučuji sníst dort co nejdříve.

přidejte na:
Martina F

27. 05. 2013

Další recepty


Přidat recenzi
Chybí obrázek
chutovo vekmi dobrá torta

25. 10. 2015, 20:21

Chybí obrázek
super torta

24. 04. 2016, 12:04

Chybí obrázek
trochu vela surovín ale stoji to zato

12. 08. 2016, 20:23

Chybí obrázek
mne sa celkom vydarila a bola dobrá

16. 01. 2017, 11:04

Přidat komentář
Vaříte rádi? Zajímá Vás zdravá výživa a vše kolem jídla? Pak ste tu správně. sRecepty.CZ jsou komunitním portálem, kde se setkávají uživatelé s podobnými zájmy.