Kokosky s čokoládovým krémem

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

1h 10min
Čas vaření
1h 8min

Celkový čas

2h 18min

Porce


Nutriční hodnoty

4752 kalorií
5.0g cukrů
219.0g tuků
65.0g bílkovin


Příprava

Bílky a 200 g moučkového cukru ušleháme nad párou do zhoustnutí /asi 9-10minut/, odstavíme, přimícháme kokos a lžičkou tvoříme na lehce vymazaný plech pusinky. Dáme je sušit do trouby vyhřáté na 70 stupňů na 1 hodinu. Pusinky si můžeme udělat den předem.
Připravíme si linecké těsto. 240 g hladké mouky prosejeme a smícháme se žloutky, citronovu kůrou, se 140 g másla a 70 g moučkového cukru. Rychle vypracujeme jemné těsto, které odložíme na chvilku do lednice. Těsto vyválíme na 5 mm tenký plát a vykrojíme kolečka přibližně rovnako velké jako pusinky. Aby pusinky nebo kolečka moc nepřečnívali. Kolečka přendáme na vymazaný plech a pečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů asi 8 minut. Necháme je vychladnout.
Z 20 g hladké mouky a 40 g másla připravíme světlou zápražku, zalijeme ji mlékem a uvaříme kaši, kterou za stálého míchání vychladíme. Zbylé máslo, moučkový cukr a kakao vyšleháme. Obě hmoty spojíme.
Linecká kolečka rozložíme na pracovní desku, každé kolečko potřeme pikantním džemem, krémem a přilepíme pusinku. Kokosky necháme v lednici ztuhnout, pak je do poloviny namáčíme v rozpuštěné čokoládě. Položíme na mřížku a dáme na chladné místo.

přidejte na:
uschi3

05. 05. 2010

Další recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
Kokosky u nás milujeme, ale děláme je bez lineckého kolečka. Sice jsou pak trochu sušší, protože chybí marmeláda, ale i tak jsou výborné.
Lucie 15. 12. 2013, 18:54
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
dobré kokosky
palino 02. 01. 2017, 20:30