Kuřecí nudličky s paprikou

Obtížnost

Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení

Čas přípravy

35min
Čas vaření
40min

Celkový čas

1h 15min

Porce


Nutriční hodnoty

964 kalorií
80.0g cukrů
40.0g tuků
21.0g bílkovin


Příprava

Cibuli a česnek oloupeme a nadrobno nasekáme. Papriky rozpůlíme, zbavíme zrníček, omyjeme a nakrájíme na tenké proužky.
Kuřecí prsa opláchneme a osušíme. Nakrájíme je na hrubší nudličky. Na pánvi rozehřejeme olej a maso na něm zprudka opečeme. Osolíme a opepříme. Nudličky vyjmeme a uchováme horké.
V pánvi rozehřejeme máslo a zesklovatíme na něm cibuli a česnek. Přimícháme zelené fazolky a dusíme asi 5 minut. Přidáme papriky a dusíme dalších 5 minut. Zeleninu vyjmeme a uchováme horkou.
Připečený tuk rozředíme smetanou, bílým vínem a octem balzamico. Směs vaříme na prudkém ohni, dokud se omáčka z poloviny neodpaří. Podle potřeby můžeme mírně zahustit jíškou.
Do pánve vrátíme kuřecí nudličky i zeleninu. Přimícháme petrželku a arašídy, které jsme lehce opražili na suché pánvi. Pokrm podle chuti osolíme, opepříme.

Tip k receptu

Podáváme s rýží basmati ochucenou citronovou šťávou.
Na místo jíšky můžeme na zahuštění a dochucení použít strouhaný sýr - např. poněkud výraznější nivu.

přidejte na:
kaccka

11. 02. 2010

Podobné recepty


Přidat recenzi
Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
vyborný a chutný recept

majka 28. 07. 2017, 20:54

Chybějící obrázek
Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Plná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení Prázdná hvězdička u hodnocení
ingrediencie dobre a vysledok taktiež

hanka 24. 01. 2020, 21:13

Přidat komentář
Chybějící obrázek
Recept se mi líbí a nejen kvůli mým oblíbeným fazolkám. Jen se mi zdá vhodnější a jemnější zahuštění škrobovou moučkou, nějak mi to tam lépe sedí(nevylučuje to ani použití sýra :o) ) . Určitě to brzy vyzkouším a dám vědět, jak to dopadlo.

Angel 666 11. 02. 2010, 14:58

Chybějící obrázek
Dnes jsme měli moc dobrý oběd. Přiznám se, že jsem vynechala arašídy, omáčku jsem jemně zahustila škrobem a jako příloha byly hranolky. Balzamico a vínko směs příjemně ochutily. Určitě příště vyzkoušíme s rýží. Děkuju za chutný recept :o), zato posílám aspoň pár fotiček.

Angel 666 16. 02. 2010, 12:36